Hayatımın son bir yılında kendimi sık sık sorgulamaya başladım. Her şey çok güzeldi ama ben yine de bir eksiklik hissediyordum. Ne yapsam olmuyor, her şey az geliyordu. Sonra kendime bir soru sordum. Hiç bir koşul gözetmeksizin neyi hiç bıkmadan yapardın? Sana hiç para vermeseler dahi her sabah neyi yapmak için tutkuyla güne başlardın? O zaman cevabımı buldum. Benim yazmam gerekiyordu. Yazmak benim için bir tutkuydu. Fakat beni tanıyanlar bilir, ben konuşmadan da duramam. O zaman yıllardır aklımda olan eğitim fikri de eklendi. Hem yazarak hem konuşarak bildiğim ve öğrendiğim ne varsa paylaşmak düşüncesiyle yola çıktım.

Ne yapmak istediğimi çok iyi biliyordum

Ne yapmak istediğimi çok iyi biliyordum. Fakat bunu nasıl yapacağıma dair hiçbir fikrim yoktu. Yolun başında bir bebek gibi, yürüyenleri izliyordum. Ben emekleyemiyordum bile… Sonra, benden öncekilere baktım. Çok iyi amaçlarla yola çıktı diye  hiç kimsenin önüne çiçekler serilmediğini gördüm. Herkes dikenli yollardan geçiyormuş. Zaten işin sırrı oradaymış. Her şeye rağmen başarmak diye bir şey varmış. Ben de başladım bildiğim en doğru yerden… Gece gündüz çalıştım. Okudum, araştırdım. Başarılı olmak için ve başarıyı büyütmek için elimden geleni yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Dışarıdan nasıl görünüyor bilmiyorum ama kendi içimde çok yol ayrımlarına girdim. Neyse ki köprüden önce son çıkışları hep yakaladım. Kendime bir söz verdim. Ne yapmak istediğimi asla unutmayacağım ve kendi kendime asla engel olmayacağım. Çünkü başarılı olmak sanıldığı kadar kolay bir şey değil. Bazen hayatınız size engeller koyuyor. Bazen de hayatınızdakiler… Ancak her şeye rağmen devam edenler gücünün farkına varıyor. Bu da başarının en güzel hediyesi oluyor.

Ben artık kendimi hazır hissediyorum

Zaman geçti, bana yakın herkese ulaştım. Erişilebilirliğin önemini öğrendim, daha çok kişiye ulaşmak için bu siteyi açtım. Bu fikrime birçok kişi destek oldu. Bana bu fikri veren kişi ise aynı zamanda hayatımı değiştiren kişidir. Belki de gelecekte tanışacağım sizlerle hiç tanışamayacaktık o olmasa… Ben artık kendimi hazır hissediyorum. Hazır hissetmekle hazır olmak aynı şey değil belki ama artık buradayım. Daha çok öğrenecek, öğrendikçe paylaşacağım. Hazır olmayı da beklemedim. Beklersem ömrüm yetmeyebilir çünkü. Siz de beklemeyin. Ne demiş Mümin Sekman? ‘’Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.’’  Yaptıkların için değil, yapmadıkların için pişman olursun bu hayatta. Keşkelerle yaşamak istemiyorsan, ilk adımı bugün at.

İşte bu kadar. Ben o adımı bugün attım. Dünya için çok küçük ama benim için çok büyük bir adım. Bu siteye de gözüm gibi bakacağım. Bir kişiye bile ışık olduğunu bilsem, yazmaya devam edeceğim.