Adana’da dünyaya gelen Kübra Yalçın birincilikle girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden ‘Şeref Öğrencisi’ olarak mezun oldu.

Küçük yaşlarda sanata ilgi duymaya başlayan Yalçın, bir dönem tiyatro eğitimleri aldı. Adana Devlet Tiyatrosu’nda ilk kez sahne tozunu yuttu.

Profesyonel iş hayatında, bankacılık ve turizm sektöründe çeşitli görevlerde çalıştı. Son olarak Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel’de İnsan Kaynakları Departmanı’nda yönetici olarak görevine devam etmektedir. Çalıştığı kurumda eğitim ve atölyeler düzenlemektedir. Aynı zamanda kişisel gelişim ve kariyer alanlarında bireysel koçluk yapmaktadır.

‘Dünyayı okumak ve yazmak kurtaracak’ sözünü hayat felsefesi yapan Yalçın, okumayı öğrendiği günden bu yana birçok kitap okudu. Halihazırda kendi kitabını yazmaktadır.

Etkili iletişim teknikleri, takım çalışması eğitimi, etkili zaman yönetimi, insan kaynakları yönetimi eğitimi başta olmak üzere birçok eğitim aldı. Her Şey Seninle Başlar, Etkili İnsanın 7 Alışkanlığı, İletişim Becerileri, Kendini Yönetme Becerileri vermiş olduğu eğitimlerden bazılarıdır.

1.200.000 baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabının yazarı Mümin Sekman’dan eğitmenlik eğitimi aldı. Lisanslı bir HŞSB eğitmeni olarak, Türkiyenin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.

İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca ve Almanca bilgisi var.  Üyesi olduğu Tema Vakfı ve Lösev gibi sivil toplum kuruluşlarına gönüllü katkılarda bulunmaktan mutlu olmaktadır.